• baner4.png
  • baner5.png
  • baner_1.png
  • baner_2.png
  • baner_3.png
  • baner_6.png

Kontakt

Wyszukaj


W ramach oferty współpracy proponuję państwu następujące programy:

"BARWY DUSZY"

To najbardziej popularne, płynące z głębi duszy, romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki ludowe. W zależności od swojego charakteru wzbudzają one wśród słuchaczy bardzo silne emocje - od śmiechu aż po łzy. W pieśniach tych z niezwykłą siłą ekspresji rozbrzmiewają uczucia - od nuty bezradności i pragnienia dzikiej wolności do romantycznych marzeń o nieuchwytnym szczęściu. Wszystko to powoduje, że publiczność śledząc losy bohaterów pieśni i romansów na chwilę przenosi się w zupełnie inny świat. Sprawia to, że program "Barwy Duszy" staje się prawdziwą ucztą duchową.

"A W SERCU UKRAINA"

Program ten prezentuje najpiękniejsze dumki ukraińskie i piosenki kozackie będące odzwierciedleniem charakteru narodu, bezcennym kulturowym skarbem Ukrainy. Piosenki te przetrwały stulecia, nie tracąc nic ze swojego piękna i uroku. W zróżnicowanej tematyce tych piosenek znajdują odbicie wszystkie dziedziny życia mieszkańców Ukrainy. Są to i heroiczne, i historyczne, i kozackie, i liryczne pieśni o miłości oraz wesołe i humorystyczne piosenki taneczne z dużym ładunkiem energii, która bez wątpienia porwą każdego słuchacza.

"PO OSTRZU NOŻA..."

To pieśni bardów - W. Wysockiego i B. Okudżawy - znanych i bardzo lubianych w Polsce. Ich występy zawsze cieszyły się dużym powodzeniem a na koncertach sale wypełnione były do ostatniego miejsca. Obaj twórcy zdobyli popularność jeszcze za swojego życia, w głównej mierze dzięki własnym piosenkom, a dokładniej poetyckim tekstom z pięknymi melodiami, których sami byli autorami. W pieśniach tych dominują klimaty zadumy, smutku i refleksji nad ludzkim losem. Głównym ich bohaterem jest człowiek, mający prawo do własnej godności i dumy, do wiary i prawdy. Człowiek, który często zapomina o tych wartościach w codziennych zmaganiach z życiem i własnymi problemami. Dlatego pieśni te są ciągle aktualne i chętnie słuchane także dzisiaj.

"JESTEM Z ODESSY - WITAM!"

"Perełko Ty nad morzem"- to słowa chyba najbardziej znanej i popularnej nie tylko w byłym Związku Radzieckim, ale też poza jego granicami piosenki. Lecz cóż innego można by powiedzieć o tym mieście, z którym związane były losy takich ludzi jak M. Twain, M. Gorki, A. Mickiewicz, A. Puszkin, H. Sienkiewicz...? Po dziś dzień niewyjaśniony pozostaje fenomen Odessy - miasta, które zna tysiąc sposobów, żeby do siebie przyciągnąć i w sobie rozkochać. Magiczną atmosferę Odessy tworzy zestawienie kontrastów: wszechobecne morze, drżące, rozgrzane słońcem powietrze, delikatna woń jodeł i akacji, moc nocnej odżywczej bryzy, pozwalająca oderwać się od codzienności, step ze swoim zapachem piołunu i koncertami cykad rozciągający się od horyzontu, aż po urwisty brzeg morza i oczywiście wielokulturowa mieszanka narodowości zamieszkujących miasto. Wszystko to sprawia, że o Odessie napisano wiele piosenek: zawadiackich i rzewnych, lirycznych i wesołych. Powstały one na ulicach miasta, w jego kafejkach, tawernach i pubach. W melodiach i tekstach znalazła odzwierciedlenie złożoność odeskiego folkloru, różnorodność zwyczajów, języków i charakterów mieszkańców Odessy. Ci ostatni słyną zresztą ze swojej muzykalności i poczucia humoru. Przez długie lata i pod różnymi rządami próbowano zabronić wykonywania odeskich piosenek, jednak one niezmiennie odnajdywały drogę na estradę. Piosenki nagrywano na taśmy, śpiewano podczas spotkań towarzyskich, a o ich popularności może świadczyć fakt, że doczekały się nawet wykonania na Kremlu. O odeskich piosenkach można by opowiadać bardzo długo, ale najlepiej samemu je poznać. Dlatego zachęcam z całego serca do wysłuchania utworów z magicznej Odessy.

"EVERGREENS"

Są to tak zwane zawsze zielone, najbardziej popularne, najbardziej znane melodie z całego Świata - od klasyki, poprzez bossa-nove, jazz, pop do rocka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, utwory wykonywane przeze mnie wyróżniają się dużą charyzmą, precyzją i dokładnością, a niezwykłe możliwości wokalne potrafią zaskoczyć nie jednego słuchacza. Program świetnie się sprawdza przy różnych imprezach okolicznościowych np. prezentacjach, pokazach itp.

 

Zapraszam do posłuchania fragmentów przykładowych utworów każdego z programów w dziale "muzyka"

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.